Багатство в надрах
Сила в людях
АссоциацияСМИ о насФотоКонтактыКарта сайтаПервая страницаНаписать письмоУкраїнськоюEnglish
Багатство в надрах
Сила в людях

Как стать членом АГТУ

Третейський суд АГТУ

Консалтинг и аудит

Точка зрения

Законодательство

Полезные ссылки

Видео


Україна та Енергетичне Співтовариство: аргументи експертів

08 жовтня цього року Фонд Конрада Аденауера в співпраці з Міжнародним центром перспективних досліджень та за підтримки Секретаріату Енергетичного Співтовариства провели міжнародну конференцію на тему «Розширення Енергетичного Співтовариства: що це означає для України?». Участь взяли представники влади та бізнесу, Європейського Союзу та Секретаріату Енергетичного Співтовариства, що засвідчило важливість та актуальність даного питання.

В рамках дискусії практично всі учасники висловили переконання, що інтеграція України у європейське енергетичне співтовариство неминуча. По-перше, українська ГТС є важливим як для нашої країни, так і для країн Європи важливим та стратегічним енергетичним активом. По-друге, процеси глобалізації, які відбуваються у світовій економіці, не можуть залишитися поза увагою України, яка вже розпочала свій шлях інтеграції товарних ринків з ЄС, в тому числі – і інтеграції ринків енергоносіїв.

Президент Асоціації «Газові трейдери України» Роман Сторожев відзначив, що входження нашої держави у міжнародне енергетичне співтовариство можна оцінити як крок назустріч європейським енергетичним програмам. «Український газовий ринок давно потребує реформування. Для того формату, яким представлений український ринок, реалізація реформ – доволі складний процес, а тому активна допомога з боку європейського товариства зможе дуже допомогти Україні пройти цей складний шлях», - пояснив пан Сторожев.  Зокрема, за словами Президента асоціації газотрейдерів, представники бізнесу повністю підтримують ті реформи, які необхідно провести для входження до міжнародного енергетичного товариства.

Таку позицію він аргументував тим, що енергетична політика Європи є споживчо орієнтованою. Асоціація «Газові трейдери України» також неодноразово висловлювала думку про те, що вільний ринок означає перш за все можливість вибору споживачем постачальника природного газу і навпаки.

Підтримали позицію вільної конкуренції і представники європейської спільноти. За словами Ханса Райєна, Європа готова ділитися досвідом та надавати допомогу своїх фахівців для проведення необхідних реформ в України. Пан Райєн зазначив, що в Європі реформи проводились також не легко, важко було працювати з великими монополістами, переконувати в необхідності змін. Україна має нині унікальну можливість не породжувати реформи та їх суть самостійно, а користуватись європейським досвідом для цього.

Як повідомив заступник Міністра палива та енергетики України Сергій Павлуша, Міністерство палива та енергетики оприлюднило Законопроект «Про основи функціонування ринку природного газу». Цей нормативний документ, за словами чиновника, базується саме на європейських принципах функціонування ринку енергоносіїв. На даний момент Мінпаливенерго приймає зауваження та пропозиції щодо законопроекту. Незважаючи на те, що нормативний документ розроблявся протягом досить довгого періоду, його підготовку та прийняття можна буде вважати одним із перших основних кроків України на шляху до реформування газового ринку.

Новости

У Тимошенко натякнули МВФ: з тарифами на газ - не до неї

Британці згортають розробку нафти і добичу газу в Україні

Рынок еврооблигаций будет отыгрывать оглашенные условия реструктуризации евробондов "Нафтогаза", - эксперты

Украина и Россия смогут найти компромисс по вопросу объемов поставок газа в 2009 г., - эксперт

Україна та Енергетичне Співтовариство: аргументи експертів

Вопрос модернизации газовой отрасли Украины встанет после выборов

Миллер: Украина в состоянии своевременно оплачивать газ

«Южный поток» не будет построен из-за дороговизны и ненадобности

Газові трейдери зберуться на діловому форумі

© 2005 Copyright - Ассоциация «Газовые трейдеры Украины». Разработка сайта CodEX World Studio